Feropol s.r.o.

Vodný lúč

Disponujeme vlastnou technológiou vysokotlakového vodného lúča, na ktorej realizujeme vyrezávanie tvarových súčastí podľa dodanej výkresovej dokumentácie. Požadované formáty sú v el. podobe dxf. alebo dwg. Pokiaľ výkres v požadovanom formáte nie je k dispozícii, súčasti sme schopní tiež skresliť. Technológia vodného lúča vie rezať tieto materiály: železné aj neželezné kovy, kameň, plasty, sklo, drevo a gumu.

Kvalita a presnosť rezu závisí na sile rezaného materiálu, čím väčšia sila, tým horšia kvalita. Rezný záber je 0-300mm. Presné rezanie v toleranciách od +/-0,2mm je možné realizovať do hrúbky cca 50mm. Pre maximálny komfort Vášho nákupu zaisťujeme komplexnú službu od A do Z. Dostanete cenovú ponuku, zaistíme si materiál (aj mimo obchodného sortimentu našej spoločnosti), dielce vyrežeme, zabalíme a dodáme špedičnými službami priamo na Vašu adresu. Ponúkame aj možnosť vlastného odberu.

Skladom držíme okrem nášho bežného sortimentu tiež plechy a dosky nerezové (1.4301) a oceľové tr. 11.

Pre Váš prehľad uvádzame bežné kvality rezu:

Q5: presný rez , hotové výrobky s maximálnou presnosťou až +/-0,2mm (v závislosti na sile materiálu) a ďalších podmienkach. V ideálnom prípade je možné dosiahnuť aj presnosť +/-0,1mm, tieto prípady je ale nutné posudzovať individuálne, kusy odvzorkovať a nechať odsúhlasiť

Q4: veľmi kvalitný ďalšie opracovanie nie je potrebné, presnosť +/-0,3mm (v závislosti na sile materiálu)

Q3: dobrý  rez s presnosťou cca +/-0,5mm, väčšinou používame prídavok cca 1mm na ďalšie obrábanie

Q2: hrubý deliaci rez s väčším prídavkom na ďalšie obrábanie-prídavky 2-15mm na rozmer

Cenovú ponuku môžete obdržať na viac kvalít delenia, výber záleží na koncovom použití výrobku.

Kvality rezu sa pri vodnom lúči korigujú predovšetkým rýchlosťou rezu, kde napr. medzi kvalitou Q3 a Q4 je rozdiel v rýchlosti a teda aj v cene cca 25%.

V jednotlivých obchodných prípadoch je veľmi dôležité zjednotiť si predstavy o cene v pomere s kvalitou a toleranciou rezu.

Ďalšie možnosti vodného lúča:

  • kombinovanie kvalít rezu na jednom tvare napr. obvodový tvar na hrubú mieru,
  • otvory čistá miera možnosť naznačenia stredov otvorov (nar. závitových) značenie neprerezaním – tzv. gravírovanie
  •  3D rezanie

Pri delení materiálu z nášho skladu poskytujeme zľavy.

Uvítame Vaše dopyty.